ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3557389
*
nr 355 7389
Spegel
Sekelskifte, H.100
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 16:46:55
1
100 kr
3/4 16:25:35
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 355 7389
Spegel
Sekelskifte, H.100
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 16:46:55 | 1 | 100 kr |
| 3/4 16:25:35 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



